Viac ako len TRADIČNÉ TURISTICKÉ TIPY

Vitajte na nášom cestovateľskom blogu, kde vás pozývame spoznať nepoznané kúty a skryté poklady Slovenska. 
Ponúkame vám príbehy, ktoré vám otvoria oči pre krásy našej vlasti.
Tip na výlet s deťmi v okolí Popradu

Ocitli ste sa v okolí Popradu a uvažujete, ako zabavíte svoje ratolesti aspoň na pár hodín? Vôbec nemusíte zúfať. Ak Vysoké Tatry pre vás nie sú cieľom, alebo ste sa ich už nasýtili, určite sa nájde aj iné spestrenie.

Čítajte viac
Objavujeme krásy slovenských cyklotrás

Vydáme sa na prieskum najkrajších cyklotrás, ktoré Slovensko ponúka. Nech už ste cyklistický nadšenec alebo len začiatočník na bicykli, môžete sa tešiť na úchvatné výhľady, pútavé príbehy a užitočné tipy pre vaše ďalšie dobrodružstvá na dvoch kolesách.

Čítajte viac
Čo sú Hory Doly?

Hory Doly sú náš študentský projekt. Jeho cieľom je spríjemniť rodičom a deťom zážitky z výletov a bližšie ich spojiť s prírodou

Čítajte viac
Pieniny - poklad severného Spiša

Naposledy som bola v Pieninách minulú jeseň. Bol krásny slnečný deň, všetko hralo farbami a ja som si uvedomila, že tento krásny kút Slovenska som vám ešte nepredstavila.

Čítajte viac
Kam za najkrajšími západmi slnka na Slovensku

Zimné obdobie so sebou prináša nielen klesajúce teploty, ale aj viditeľne kratšie dni. Zdá sa mi, že všetko robím potme, vstávam do práce aj prichádzam domov. Občas mi to uberá z energie a slnečné lúče mi veľmi chýbajú

Čítajte viac
Ako sa dôkladne pripraviť na cestovanie?

Väčšina ľudí sa na cestovanie pripravuje približne rovnako: zbalíte si toho príliš veľa, uvedomíte si, že sa vám kufor nedá zavrieť, a potom začnete vyberať veci. Výbava na šnorchlovanie, sarong, tá druhá bunda... to naozaj nepotrebujete.

Čítajte viac
Viete, čo skrývajú podzemné tajomstvá Slovenska?

Zdá sa, že leto sa s nami pomaly lúči. Teploty nám začínajú klesať a príroda sa pripravuje na novú dekádu. Skutočným objaviteľom a lovcom zážitkov však táto zmena neprekáža. Práve naopak, dáva im možnosť objavovať ďalšie nové a nepoznané miesta.

Čítajte viac
Spoznajte slovenské singletraily

Rozvoj cyklistiky na Slovensku v poslednom období asi nemusím nijako zdôrazňovať. Už len nákup samotného bicykla začína byť ťažkým orieškom, rovnako, ako niektorých súčiastok či vybavenia

Čítajte viac
Poistite si bezpečie na horách

Bezpečnosť by mala byť v horách na prvom mieste. Či už pri cestovaní po Slovensku hľadáte lyžovačku, skialp terény, lezenie, beh alebo chodíte na turistiku, najdôležitejšie je, aby ste sa z výletu spokojne vrátili, nielen sa na neho vydali.

Čítajte viac
Vyhľadávanie v blogu