NAŠE  NAJ


Slovensko je plné krásnych miest a my vám predstavíme jedno z nich

Naše a svetové NAJ

Najkrajšie miesto na Slovensku?

Najkrajšie miesto na Slovensku je subjektívna záležitosť, pretože krása sa líši podľa vkusu a záujmov každého človeka. Slovensko má však veľa nádherných miest a prírodných krás, ktoré stojí za to navštíviť. Niektoré z najznámejších miest sú:

Vysoké Tatry: Toto pohorie na severovýchode Slovenska je známe svojou nádhernou prírodou, vrcholmi, jazerami a turistickými trasami.

Slovenský raj: Tento národný park je preslávený svojimi kaňonmi, vodopádmi a adrenalínovými outdoorovými aktivitami.

Banská Štiavnica: Historické mesto Banská Štiavnica je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka úchvatnú architektúru.

Každé z týchto miest má svoje jedinečné čaro a ponúka rôzne zážitky. Závisí to od vašich preferencií a záujmov, ktoré miesto na Slovensku by ste považovali za najkrajšie.

Najhlbšia tiesňava

Najhlbšou tiesňavou Slovenska je Zádielska dolina (s hĺbkou 400 metrov). Zádielska dolina, je malebná a jedinečná krasová dolina nachádzajúca sa na Slovensku v oblasti Slovenského krasu. Je známa svojou ohromujúcou prírodnou krásou, ktorá zahŕňa vápencové formácie, jaskyne.

Najväčšie a najhlbšie prírodné jazero

Veľké Hincovo pleso (20 ha/53,7 m). Veľké Hincovo pleso je alpské jazero nachádzajúce sa vo Vysokých Tatrách na Slovensku. Je to jedno z najväčších a najznámejších jazier v tejto oblasti. Toto jazero je obľúbeným cieľom turistov a horských nadšencov, ktorí sem prichádzajú kvôli nádherným výhľadom a možnostiam na turistiku. Jazero je obklopené vysokými hrebeňmi a vrcholmi Vysokých Tatier, čo z neho robí jedno z najkrajších miest v Slovenskom národnom parku.

Naj zo sveta

Najhlbšie miesto na svete je hlboké 11034 a je to Mariánska priekopa. Toto miesto je jedným z najmenej preskúmaných a najťažšie dostupných miest na Zemi, a je domovom rôznych zaujímavých morských živočíchov, ktorí prežili v extrémnych podmienkach v tejto oblasti.

Je dôležité poznamenať, že existujú aj ďalšie hlboko morské priepasti na rôznych miestach na Zemi, ale Mariánska priepasť je tá najhlbšia a najznámejšia z nich.

Nech už sa vyberiete do akejkoľvek destinácie, nezabudnite si zavrieť správne cestovné poistenie na cestu bez starostí.


#sponzorovany clanok