Kde stráviť jedinečný Valentín? Tieto slovenské miesta nesklamú


Vymyslieť originálny darček na Valentína môže byť výzva. Alebo aj nemusí. Často stačí zvoliť niečo netradičné, zážitkové a nemusí to byť vôbec darček, ktorý sa dá chytiť do ruky. Jednoduché veci sú často tie naj. A taký návrat k prírode môže byť skvelou voľbou a kemping tiež. Inšpirujte sa s Amazing Places a cestujte, objavujte, užívajte si!

Dnes sa však pozrieme na trošku iný druh kempingu a konkrétne ním bude glamping. Ide o luxusné kempovanie, ktoré môže mať rôzne podoby – v korunách stromov, vo vinici, na vode, v maringotke, v indiánskom stane. Môže byť super luxusné, ale i jednoduché – čo ho však vždy robím iným je práve ten zážitok a pocit, ktorý si z neho odnesiete. A Valentín je ideálnym obdobím, ako stráviť osamote romantický večer ďalej od rušného mesta.

Nová Baňa: StromDom Dva Duby

Dvojpodlažná drevostavba StromDom Dva Duby patrí dvom bratrancom. Na prvý pohľad ide o urbanistické dielo, ktoré však dokonale splynulo s prírodu. A tá novobanská je skutočne nádherná. Očakávajte originálny dizajn, na ktorom si majitelia dali záležať. K pohodliu nesmie chýbať komfort – pec s rúrou na pečenie, plynový varič, chladnička, alternatívna sprcha, ekologická toaleta. StromDom Dva Duby je elektrifikovaný pomocou fotovolatických panelov, ktoré poskytujú dostatok energie pre osvetlenie v interiéri. Presklenú „kukaňu“ si zamilujete. Nemôžete si nevšimnúť pokrútený dub prerastajúci cez vonkajšiu terasu, na ktorej sa nachádzajú vchodové dvere do domčeka.

 

Aktivity v okolí: Pozrieť si môžete jednu z najkrajších vyhliadkových miest nad mestom ROZHĽADŇU HÁJ, ktorá je súčasťou náučného chodníka ZVONIČKA. Dychberúce výhľady budete mať na ČERVENEJ SKALE, HAVRANEJ SKALE, HÁJI a KOHÚTOVE. Nevynechajte návštevu NOVEJ BANE – mesta opradeného legendami a históriou. Milovníci cyklistiky sa môžu vybrať po novobanských cyklotrasách. Pozrite si TAJCH, STAROHUDSKÝ VODOPÁD alebo BAZILIKU MINOR SV. BENEDIKTA v Hronskom Beňadiku.


Liptovské Matiašovce: Tiny house Liptov

A čo tak romantika na liptovskom vidieku? Liptovské Matiašovce sú vstupnou bránou do Západných Tatier, takže lokalita je ideálnym miestom na trávenie času so svojou drahou polovičkou. Mobilný glampingový domček predstavuje pravý dedinský život s výhľadom a nerušeným tichom. Na drevenej terase si môžete vychutnať nielen rannú kávičku, ale aj pohľad na pasúce sa ovečky. Dizajn je ladený do severského minimalizmu a nájdete v ňom všetko, čo by ste v domčeku očakávali, dokonca internet či HBO Max, takže aj filmový večer je možnosťou, ako tráviť večer vo dvojici. Zapáči sa vám výhľad zo spálne – cez okno budete vidieť na nočnú oblohu priamo z postele, no nie je to dokonalé? Navyše na záhrade sa nachádza fínska sauna, takže relax si dopraje telo i myseľ.

 

Aktivity v okolí: Na konci dediny nájdete celkom neobjavenú SUCHÚ DOLINU s najvyšším stupňom ochrany prírody. Priamo v dedine je zas BAROKOVÝ KOSTOLÍK, ktorý je považovaný za architektonickú perlu Liptova. Vodné športy, kúpanie, člnkovanie a LIPTOVSKÁ MARA, CHOČSKÉ VRCHY, KVAČIANSKA a PROSIECKA DOLINA ponúkajú náučné chodníky. Vyjdite si do skanzenov MÚZEUM ORAVSKEJ DEDINY, VLKOLÍNEC, PRIBYLINA, zalyžujte si v strediskách SPÁLENÁ, ZUBEREC, JASNÁ a vyberte sa do kúpeľov LÚČKY, BEŠEŇOVÁ a TATRALANDIA. 

Banská Štiavnica: ForRest Glamping

Netradičný Valentín na brehu jazera a stany, ktoré pripomínajú filmové kulisy. ForRest Glamping už podľa názvu napovedá, čo tu budete robiť – oddychovať. Široký výber ubytovania uspokojí všetkých –  práve na Valentína odporúčame stan Couple. Môžete si tak naplánovať romantický pobyt len ​​pre dvoch. Sú tu však vítané aj rodiny či partie priateľov, stany Exclusive a Family pohodlne ubytujú až šesť ľudí. Zariadenia sú plne vybavené vrátane vlastnej kúpeľne a terasy s vonkajším sedením. V lete využijete klimatizáciu a v zime oceníte vyhrievanú podlahu. Či už ste ranné vtáčatá, alebo nočné sovy, toto miesto vás uspokojí všetkými desiatimi. Po prebudení si urobte dobré raňajky a vychutnajte si výhľady na čarovnú prírodu Štiavnických vrchov. Večer si užite spoločné chvíle priamo pod hviezdami a ak sa vám počas teplých mesiacov zažiada vírivka, poproste majiteľov, tí vám ju postavia priamo na terase. Môžete si rezervovať aj saunu a nechať sa hýčkať, majitelia sú totiž pripravení vám splniť aj tie najtajnejšie želania.

 

Aktivity v okolí: POČÚVADLIANSKE JAZERO leží hneď vedľa glampingu, takže nemusíte ďaleko. Samotná BANSKÁ ŠTIAVNICE je miestom, ktoré netreba predstavovať, ale treba doň vyraziť – pamiatky, zákutia a skvelá gastronómia. Štiavnické cyklotrasy, lesné chodníčky a výhľady sú zaručenou aktivitou pre tých, čo potrebujú niekam vyraziť. Vrch SITNO, SITNIANSKY HRAD, RICHŇAVSKÉ JAZERÁ, VINDŠACHTSKÉ JAZERO, BANSKÉ MÚZEUM V PRÍRODE, tajch KLINGER, super lyžovačka v SALAMADRA SKI RESORT – to sú všetko miesta, ktoré nesklamú.

Dnešný tip nájdete v ponuke čarovných miest AMAZING PLACES. Je to platforma, ktorá hľadá tie najkrajšie, zážitkové a výnimočné miesta nielen na Slovensku.

www.amazingplaces.sk

Pripravila Martina Baumann

Zdroj fotografií: Amazing Places