Zážitok pod Kriváňom: Samota, kde spomalíte a užívate si panenskú prírodu


Ukradnite si čas len pre seba, nájdite pokoj, nechajte sa unášať prírodou. Tá tatranská je neobyčajne inšpiratívna a upokojujúca zároveň.

 

Vysoké Tatry sú obľúbenou destináciou a o tom niet pochýb. My sme sa dnes vybrali na špecifické miesto, kde vám dajú dobrú noc líšky a ak budete mať šťastie, budete môcť pozorovať z okna srnky či v lese stretnete zajaca. A počas sezóny si odnesiete plné košíky húb. Poďte s nami obdivovať 2 000 hektárov vysokohorskej prírody.

Usadlosť pod Kriváňom

Originálna, moderná a komfortná chata. Určite neobyčajná a najmä luxusná – či už svojím vybavením, ale i pocitom, ktorý sa vás zmocní hneď po príchode. Mať ako na dlani okolitú prírodu určite stojí za to. A za chrbtom Kriváň tiež. Keďže išlo o výstavbu na území TANAP-u, majiteľ musel rešpektovať prísne miestne požiadavky. A tak chata nijako nenarúša okolitú prírodu.

Samotná cesta ku chate je zážitkom, nedostane sa k nej hocikto. Ďaleko od ruchu mesta a od ľudí sa autom doveziete na miesto, stačí vo Východnej zabočiť na jednu úzku cestu, ktorá má svoj koniec v chate Dúška. Chata navrhnutá švédskymi dizajnérmi sa môže pochváliť tromi podlažiami a kapacitou ubytovania až pre deväť hostí. Dominuje tu drevo v kombinácii so zasklenými štítmi a celkové prevedenie – od dispozície až o samotné zariadenie môžeme len potvrdiť, že je dych berúce.

„Vďaka úchvatnému výhľadu a obrovským oknám zo spálne – je to až tak silný zážitok, že možno nebudete prvú noc môcť ani zaspať. A ak zaspíte, tak sa vyspíte doružova! Takú pohodlnú a veľkú posteľ zrejme doma nemáte,“ sľubuje zážitok z ubytovania česká platforma Amazing Places, ktorá vyhľadáva tie najkrajšie miesta nielen na Slovensku.

Chata Dúška komfortne ubytuje až deväť hostí, uchváti vás najmä veľkorysá rozloha 177 metrov štvorcových. Nemôže tu chýbať krb, prekrásna kúpeľňa s tromi sprchami v suteréne, prepychová terasa s výhľadmi, extrémne veľká pohovka. Spálne sú dve, ale vďaka množstvo lôžok ponúka dosť priestoru na luxusný spánok. V suteréne sa nachádza aj súkromná práčovňa, a tak si hostia v prípade potreby môžu oprať a vysušiť svoje oblečenie kedykoľvek to budú potrebovať.

A zaujímavosťou je aj sklo na veľkých oknách, má totiž špeciálny povrch, vďaka ktorému je pre vtáky dobre viditeľné – keďže ho registrujú ako prekážku, nehrozí, že doň narazia. Ľudským okom tento povrch nezbadáte, a tak si výhľady budete môcť užívať bez obmedzení

 

Aktivity v okolí:

Nudiť sa tu nebudete. Pre rodiny s deťmi je ideálny zážitok v podobe pravého farmárskeho života. Môžete sa vybrať na prehliadku Farmy Východná, ale tiež ochutnať miestne bio produkty a to nie je všetko. Ako praví kovboji sa môžete so skúsenými inštruktormi prejsť po nekonečných lúkach, nasadnúť do sedla môžete dokonca priamo pred vašou chalupou – stačí sa len dohodnúť vopred.

Na vyžiadanie vám tu zabezpečia horské bicykle a vychutnať si môžete turistiku všetkých stupňov náročnosti. Ak máte chuť na dobrodružstvo, vyskúšajte túru na Kriváň priamo od vašej chaty. V zime môžete objavovať okolie na bežkách alebo lyžiach, stráviť deň v jednom z okolitých lyžiarskych stredísk – Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Jasná. Alebo vyskúšajte iné zimné atrakcie v okolí.

Tatranský národný park a susediaci Národný park Nízke Tatry sú rajom pre nadšencov turistiky. Región Liptova je zas domovom dvoch najväčších aquaparkov na Slovensku – aquaparku Tatralandia a aquaparku Bešeňová.

Dnešný tip nájdete v ponuke čarovných miest AMAZING PLACES. Je to platforma, ktorá hľadá tie najkrajšie, zážitkové a výnimočné miesta nielen na Slovensku.

www.amazingplaces.sk

Pripravila Martina Baumann

Zdroj fotografií: Amazing Places