DOMA U NÁS

Romantika, pohodlie a zážitková gastronómia


Dnešná zástavka bude skutočná lahôdka a vôbec nepreženieme, ako povieme, že bude vyšperkovaná  do posledného detailu.

 

Miesta, ktoré spája zážitok, skvelá gastronómia a služby, naozaj vkusné a komfortné ubytovanie a zároveň skvelé miesto, kde sa dá relaxovať, ale aj aktívne dovolenkovať. Na Slovensku máme také a objavujeme ich aj vďaka českému projektu AMAZING PLACES.

 

V Poprade v časti s názvom Spišská Sobota sa nachádza butikový hotel Doma u nás, ktorý vás očarí na prvý pohľad. S nádhernými izbami a skvelým  citom pre dizajn je ideálnym miestom pre oddych, ale taktiež vás tu fantasticky pohostia.  

Ubytovanie, kde dýcha história na každom kroku

Priamo na Sobotskom námestí stojí starodávna a krásna budova v gotickom štýle. Vnútri na vás čaká celkom 15 štýlových a jedinečných izieb, medzi ktorými je ťažké sa rozhodnúť. Moderné vybavenie a kus histórie sa tu stretáva pod jednou strechou. Kým, exteriér odkazuje na časy minulé, v interiéri zas návštevníci nájdu vymoženosti 21. storočia.  

Vitajte! „Pred 780 rokmi dokázali gotickí a stredovekí majstri navrhnúť a postaviť budovu, ktorej klenby vás oslnia i dnes. Nechajte sa rozmaznávať v moderných izbách s tými najmäkšími kobercami a najkvalitnejšími matracmi,“ hovoria aj odborníci na zážitkové cestovanie z Amazing Places.  

Masívny nábytok, dubové drevené podlahy

alebo závesy z ručne tkaného ľanu

Detaily sú dôležité a pocit domova tiež. „Doma sa cítime  najlepšie. Preto sme doma u nás urobili všetko pre to, aby ste z každého detailu cítili pohodlie domova. Mimoriadne mäkké koberce, po ktorých budete kráčať ako bosý po rozkvitnutej lúke, vôňa dubového dreva z našich podláh a masívneho nábytku. Najkvalitnejší matrac, aký si dokážete  predstaviť. Závesy z ručne tkaného ľanu, periny a vankúše plnené pravým husacím perím. A to všetko v 780-ročnej budove plnej klenieb, ktorú aj pre vás stavali gotickí a stredovekí majstri. Cíťte sa ako doma. Pretože budete doma u nás,“ hovorí samotná hostiteľka Monika Baľová.  

Izby sú navrhnuté tak, aby splnili priania  aj tým najnáročnejším hosťom. Nielenže sa vyspíte doružova a zamilujete si po izbe chodiť len tak naboso, ale vôňa dubového dreva vás bude sprevádzať na každom kroku. 

Doprajte si aj na tanieri!

Ďalšiu jedinečnosť tohto miesta tvorí špičková gastronómia, ktorá sa vyznačuje pôsobivými kombináciami a rozmanitosťou chutí. Reštaurácia hotela tvorí harmonický celok a čarovnú atmosféru. Pokrmy sú ľahké a dynamické z tých najkvalitnejších surovín. A pokiaľ by ste chceli v hoteli usporiadať oslavu, teambuilding či akúkoľvek akciu do 18 osôb, všetko vám tu pripravia v tej najvyššej kvalite.

Poznáte Spišskú Sobotu?

Ide o historicky najvýznamnejšiu časť Popradu a zároveň turistické východisko do Tatier. Jadrom  jedinečného mestského celku je lievikovité námestie. Ohraničuje ho radová zástavba meštianskych domov. Typickým znakom meštianskych domov sú vysoké strechy pokryté šindľami s mohutnými vyčnievajúcimi podlomenicami. Majú ich napríklad garbiarske domy na severovýchodnej strane námestia. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1256.  

V dejinách najvýznamnejšie z hornospišských miest, v Uhorsku okresné mesto Spišskej stolice. V roku 1567 získalo mesto jarmočné právo. Bola centrom cechov (obuvnícky, čižmársky, krajčírsky, kožušnícky a gombičkársky), obchodu aj kultúrneho života. Dnes je Spišská Sobota obľúbenou destináciou mnohých turistov, ktorí si tu môžu v niekoľkých štýlových reštauráciách vychutnať napríklad dobré jedlo.

Aktivity v okolí?

Vyrazte do mesta, urobte si výlet po okolí. A ak si vyjdete do prírody, určite si zájdite na prechádzku po Štrbskom plese, objavujte Gánovské travertíny a Gejzír – ide o paleontologické nálezisko svetového významu. Milovníci kúpania a vody si určite prídu na svoje v Aqua City Poprad či v Thermal Park Vrbov. A tí, čo nemôžu vynechať golf, určite môžu zájsť do Black Stork Golf Resort. Milovníci histórie si môžu pozrieť Drevený artikulárny kostol v Kežmarku. Alebo aj taká Tricklandia v Starom Smokovci s vašimi najmenšími nemusí byť vôbec zlá.

Dnešný tip nájdete v ponuke čarovných miest AMAZING PLACES. Je to platforma, ktorá hľadá tie najkrajšie, zážitkové a výnimočné miesta nielen na Slovensku.

www.amazingplaces.sk

Pripravila Martina Baumann

Zdroj fotografií: Amazing Places